Κινηματογράφος & Εκπαίδευση. Διάλεξη- Ανοικτό Μάθημα. Εργαστήριο Κοινωνικών Επιστημών & Εκπαίδευσης Π.Τ.Δ.Ε.

Το Εργαστήριο Κοινωνικών Επιστημών & Εκπαίδευσης του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης και στο πλαίσιο του προπτυχιακού μαθήματος «Λαϊκός Πολιτισμός &  Εκπαίδευση» διοργανώνει Διάλεξη – Ανοικτό Μάθημα.

Προσκεκλημένος εισηγητής  είναι ο Δρ. Δημήτρης Ντανόπουλος Εκπαιδευτικός- Διδάκτορας Παιδαγωγικού Τμήματος του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης

Τίτλος της Διάλεξης: Κινηματογράφος & Εκπαίδευση: Επιστημονική Φαντασία ή Τεκμηρίωση;

Η διάλεξη  θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 25 Μαΐου  2023, Ώρες: 18.00-20.00 Στο Αμφιθέατρο του 1ου ορόφου(κτήριο Π.Τ.Δ.Ε)

Η Διάλεξη είναι ανοικτή σε όλη την πανεπιστημιακή κοινότητα.

Σουζάννα-Μαρία Νικολάου
Καθηγήτρια, Διευθύντρια Εργαστηρίου Κοινωνικών Επιστημών & Εκπαίδευσης του Π.Τ.Δ.Ε.

Χρήστος Παπακώστας
Αν. Καθηγητής, Υπεύθυνος του μαθήματος