Ψήφισμα της Kοσμητείας της Σχολής Επιστημών Αγωγής του Π.Ι. για τον θάνατο του Καθηγητή ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΤΣΙΝΑ, Κοσμήτορα της Σχολής Γεωπονίας

Ψήφισμα
Η Κοσμητεία της Σχολής Επιστημών Αγωγής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, μόλις πληροφορήθηκε το θάνατο του Κοσμήτορα της Σχολής Γεωπονίας και Καθηγητή του Τμήματος Γεωπονίας, Αναστασίου Τσίνα εξέφρασε την βαθύτατη οδύνη της για το θάνατό του. Ο Α. Τσίνας διετέλεσε πρ. Πρύτανης και Αν. Πρόεδρος του ΤΕΙ Ηπείρου καθώς και Πρόεδρος του Συμβουλίου Ένταξης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.. Διακρίθηκε για την προσωπικότητά του, το διεθνές επιστημονικό κύρος, το ακαδημαϊκό ήθος αλλά και το ερευνητικό και διδακτικό έργο του.
Η Κοσμητεία της Σχολής Επιστημών Αγωγής εκ μέρους όλων των μελών της  εκφράζει τα ειλικρινή συλλυπητήρια προς την οικογένεια του εκλιπόντος.

Σε ένδειξη τιμής και μνήμης στον αγαπητό συνάδελφο, μέλη της Σχολής θα παραστούν στην εξόδιο ακολουθία .