Ημερίδα “Εκπαιδεύοντας μικρά παιδιά προσφυγικής προέλευσης στα Γιάννενα”, 26 Μαΐου 2023

Το Εργαστήριο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης και Διαφοροποιημένης Παιδαγωγικής του Παιδαγωγικού Τμήματος Νηπιαγωγών διοργανώνει Ημερίδα για την εκπαίδευση προσφυγοπαίδων προσχολικής ηλικίας, την Παρασκευή 26 Μαΐου 2023 και ώρα 09.00, στο Αμφιθέατρο του Π.Τ.Ν. (1ος όροφος).

Συμμετέχουν Συντονίστριες Εκπαίδευσης Προσφύγων, Νηπιαγωγοί ΔΥΕΠ (Δομή Υποδοχής & Εκπαίδευσης Προσφύγων που λειτουργεί εντός Δομών Φιλοξενίας/Προσωρινής Υποδοχής Προσφύγων), μητέρες μικρών παιδιών, καθώς και φοιτήτριες/-ές του Παιδαγωγικού Τμήματος Νηπιαγωγών, που έκαναν πρακτική άσκηση σε Νηπιαγωγεία ΔΥΕΠ και σε νηπιαγωγεία του αστικού ιστού (επισυνάπτεται το πρόγραμμα).

Εκ μέρους του Εργαστηρίου

Λήδα (Αμαρυλλίς) Στεργίου