Εκδήλωση “Σύνδεση Σχολείου και Πανεπιστημίου. Η φωνή των Φοιτητών και των Εκπαιδευτικών”, 27 Μαΐου 2023

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης οργανώνει το Σάββατο 27 ΜΑΙΟΥ 2023, στις 6.00 το απόγευμα, στην αίθουσα “Κάρολος Παπούλιας” εκδήλωση που περιλαμβάνει μουσικό και εικαστικό δρώμενο σε συνεργασία της χορωδίας του Τμήματος με χορωδίες Δημοτικών Σχολείων της πόλης και εντάσσεται στη διημερίδα εξωστρέφειας που πραγματοποιείται για 3η συνεχή χρονιά με τίτλο “Σύνδεση Σχολείου και Πανεπιστημίου. Η φωνή των Φοιτητών και των Εκπαιδευτικών” όπου προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί φοιτητές και υποψήφιοι διδάκτορες παρουσιάζουν ερευνητικές εργασίες και εκπαιδευτικοί καταθέτουν Καλές Πρακτικές διδασκαλίας.

Ο Πρόεδρος του ΠΤΔΕ

Σπύρος Σούλης