Eκδήλωση με θέμα: «Το Κέντρο Πρόληψης ΣΧΕΔΙΑ-ΖΕΙ δράσεις εθελοντισμού – κάλεσμα προσφοράς στον εαυτό μας και τους άλλους»

Το πεδίο δράσης του διευρύνει το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Ν. Ιωαννίνων «Σχεδία», αποφασίζοντας να ασχοληθεί με τον τομέα του εθελοντισμού. Στο πλαίσιο αυτό και  σε συνεργασία με τον Οργανισμό Κατά των Ναρκωτικών (ΟΚΑΝΑ), οργανώνει εκδήλωση με θέμα:

«Το Κέντρο Πρόληψης ΣΧΕΔΙΑ-ΖΕΙ δράσεις εθελοντισμού – κάλεσμα προσφοράς στον εαυτό μας και τους άλλους»,

Τη Δευτέρα 25 Σεπτεμβρίου, στις 6 το απόγευμα, στο συνεδριακό κέντρο του ξενοδοχείου Grand Serai.

Είσοδος ελεύθερη.

Με Εκτίμηση

Μαρκούλα Σοφία, Πρόεδρος του ΔΣ του ΚΠ  Σχεδίας,  Επίκουρη. Καθηγήτρια Νευρολογίας
Κούτρας Βασίλης, Επιστημονικός Υπεύθυνος του ΚΠ Σχεδίας, Καθηγητής Αγωγής Υγείας