40 Χρόνια Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων -με αφορμή τον εορτασμό των 40 χρόνων από την έναρξη λειτουργίας του- διοργάνωσε στις 24 & 25 Μαΐου 2024 Επιστημονικό Συμπόσιο στον χώρο του Πανεπιστημίου, με θέμα «Επιστήμες της Αγωγής: παρελθόν, παρόν, μέλλον».

Η εκδήλωση στέφθηκε με μεγάλη επιτυχία και σημαντική ήταν και η συμμετοχή της Κοσμητείας της Σχολής που πραγματοποίησε απονομή τιμητικής πλακέτας σε όλους τους διατελέσαντες Κοσμήτορες από την περίοδο της Ίδρυσής της. Ο Πρόεδρος του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης κ. Σπυρίδων – Γεώργιος Σούλης τίμησε επίσης την τωρινή Κοσμήτορα κα. Τζένη Παγγέ και διατελέσασα Κοσμήτορα κατά την περίοδο 2008-2013.

Ευχόμαστε ολόψυχα το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης να συνεχίσει την πορεία του θετικά και να συμβάλλει πάντα στα τεκταινόμενα της Εκπαίδευσης με ενεργό ρόλο και συμμετοχή.

Η Κοσμήτορας

Τζένη Παγγέ